BIM (Building Information Modeling) to nowoczesne podejście do projektowania i dokumentacji projektów budowlanych. Modele tworzone w tej technologii to nie tylko projekty graficzne, ale również informacje pozwalające na automatyczne generowanie raportów, rysunków, analiz i symulacji. Pozwala to na dużo lepszą współpracę między inwestorem, projektantami i wykonawcami, którzy mogą na bieżąco śledzić postępy oraz w jasny i przejrzysty sposób omawiać kolejne etapy realizacji.

OBRAZ 3D

Jedną z największych zalet projektowania w technologii BIM jest możliwość uzyskania wielu obrazów trójwymiarowych, na których pracuje się dużo łatwiej niż na tradycyjnych rysunkach. Pozwala to na przeanalizowanie dużo większej liczby sytuacji niż w przypadku projektowania klasycznego i  jest szczególnie użyteczne w przypadku projektów skomplikowanych, wymagających i niestandardowych.

SPÓJNY PROJEKT

Technologia BIM pozwala na łatwe wprowadzanie zmian do projektu, nawet w jego końcowej fazie. Wszystkie osoby pracujące z projektem mają dostęp do bieżących informacji, a każda zmiana jest przez nie widoczna i ma odzwierciedlenie w raportach i przeliczeniach. W procesie projektowania wszystkie dane są zawsze aktualne i skoordynowane ze sobą. Jeżeli np. zmieniamy położenie jednego z elementów (okno, drzwi, instalacja itp.) to jest to uwzględnione i widoczne na wszystkich rysunkach.

BAZA DANYCH

BIM pozwala nam tworzyć szczegółowe harmonogramy oraz obliczać rodzaj i ilość materiałów niezbędnych do realizacji projektu. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób uzyskujemy odpowiedzi na pytania: ile metrów sześciennych betonu potrzebujemy na danym etapie budowy? ile gniazdek elektrycznych zakłada projekt? itp.

NAJWYŻSZE STANDARDY

BIM to technologia XXI wieku, która pozwala nam spełniać najwyższe standardy. Dzięki niej osiągamy nowy, wyższy poziom projektowania i rozwijamy się w kierunkach, które są kształtowane przez światowe trendy.

SZYBKI KONTAKT

PRIMES sp. z.o.o.

ul. Kartuska 243 a

80-122 Gdańsk

+48 (58) 342 44 20
biuro@primes.pl